Czy płyta indukcyjna pobiera dużo prądu? Praktyczne informacje

| | ,

Jedną z głównych zalet używania kuchenki indukcyjnej – w porównaniu z gazową lub elektryczną – jest to, że jest ona bardziej energooszczędna. Biorąc pod uwagę, że indukcja działa tylko wtedy, gdy postawione jest na niej naczynie i wykorzystuje mechanizm indukcji elektromagnetycznej do generowania ciepła, w dłuższym rozrachunku jest o wiele tańsza niż inne metody gotowania. Mając na uwadze fakt, że płyty kuchenne rozwijają się bardzo szybko, producenci urządzeń indukcyjnych dotrzymują kroku trendom i wymaganiom. Na chwilę obecną większość płyt indukcyjnych jest kompatybilna ze standardowym zasilaniem. Będąc cenionym i popularnym urządzeniem do gotowania, płyty indukcyjne zapewniają doskonałą kontrolę temperatury i mocy, a także wysoką wydajność. Płyta indukcyjna nie zużywa więcej energii elektrycznej i jest znacznie bardziej energooszczędna niż płyty gazowe lub elektryczne. Podczas gotowania indukcyjnego 85-90% wytwarzanej energii cieplnej jest wykorzystywane do gotowania.

W porównaniu z kuchenką gazową lub elektrycznymi płytami grzewczymi tylko 65-70% ciepła jest wykorzystywane do samego procesu gotowania. To sprawia, że ​​gotowanie indukcyjne jest dużo bardziej energooszczędne.

polecane płyty indukcyjne

Dlaczego płyta indukcyjna zużywa mniej energii?

Płyta indukcyjna działa na zasadzie elektromagnetyzmu. Wykorzystuje energię elektryczną do generowania pola magnetycznego. To pole indukuje prąd wewnątrz garnków i patelni używanych do gotowania. Dlatego energia elektryczna nie jest używana bezpośrednio do gotowania żywności. Po drugie, płyta indukcyjna gotuje szybciej. Szybsze gotowanie prowadzi do mniejszego zużycia energii elektrycznej. Indukcja jest wrażliwa na temperaturę i moc, dlatego zaraz po wyłączeniu ochładza się, dzięki czemu Ponownie zmniejsza się zużycie energii elektrycznej. Ponadto płyty indukcyjne są wyposażone w inteligentną technologię, która automatycznie odcina zasilanie, jeśli nie wykryje żadnego naczynia do gotowania lub pustego garnka. Płyta odcina zasilanie również wtedy, gdy jedzenie jest gotowane z dużą mocą przez długi czas.

Previous

Jaki piekarnik do zabudowy wybrać? Praktyczne porady

Jakie słuchawki kupić? Porady od ekspertów

Next

Leave a Comment