Czy powerbankiem można ładować laptopa? Praktyczne informacje

| |

Ogólnie rzecz biorąc, ładowanie dowolnego laptopa za pomocą powerbanku jest możliwe. Musisz jednak najpierw upewnić się, że dany powerbank jest kompatybilny z Twoim laptopem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak prawidłowo dobrać bank energii do laptopa, powinieneś wziąć pod uwagę trzy aspekty – moc wyjściową, pojemność baterii i porty wejścia/wyjścia.

Jeśli chcesz ładować laptopa podczas korzystania z niego, potrzebujesz minimalnej mocy wyjściowej z ładowarki. Wartość ta różni się w zależności od modelu laptopa. Aby mieć co do tego pewność, zapoznaj się z instrukcją obsługi swojego komputera – tam znajdziesz optymalną moc wymaganą do jego zasilania.

powerbank a laptop - ładowanie

Powinieneś jednak wiedzieć, że możesz zasilać laptopa również z niższą mocą wyjściową. W tym przypadku jednak laptop może zużywać więcej energii, niż jest w stanie dostarczyć przenośne ładowanie, a tym samym nadal pobierać energię z baterii, nawet jeśli jest podłączona do ładowarki. W bardziej ekstremalnych przypadkach nie będzie można zasilać laptopa, dopóki nie zostanie wyłączony. Tak czy inaczej, im niższa moc powerbanka, tym dłużej trwa ładowanie laptopa. Używanie zwykłego portu wyjściowego USB i ładowanie laptopa, gdy nie jest uruchomiony, może zająć nawet 12 godzin.

Jaką moc powerbanka wybrać?

Zanim zdecydujesz się na powerbank do ładowania laptopa, zastanów się, ile razy powinien być w stanie to zrobić. W przypadku laptopów realnym celem są 1-2 ładowania przy pełnej mocy powerbanka. Co więcej, bank energii o takiej pojemności może być dość nieporęczny, ale znowu zależy to od Twoich rzeczywistych potrzeb. Pierwszą rzeczą byłoby sprawdzenie pojemności baterii laptopa, najlepiej w mAh. Jeśli bateria ma około 4000-5000mAh a Ty chcesz naładować ją przynajmniej dwa razy, powinieneś postarać się o powerbanka, który ma co najmniej 15000 mAh. Dlaczego aż tyle? Ponieważ rzeczywista pojemność banków energii jest zazwyczaj mniejsza od tego, co można znaleźć w instrukcji. Zawsze warto więc brać powerbank o większej pojemności, niż sugerowałyby to liczby.

Previous

Jaka nawigacja jest najlepsza? Przegląd modeli na rynku

Leave a Comment