Jaka nawigacja jest najlepsza? Przegląd modeli na rynku

| | ,

Czy potrzebujesz dedykowanego ekranu GPS na desce rozdzielczej samochodu, czy może aplikacja na smartfona w zupełności wystarczy, aby przenieść Cię z punktu A do punktu B? Ten artykuł pomoże Ci zdecydować, który typ urządzenia najbardziej Ci odpowiada i na co zwrócić uwagę kupując niezawodną nawigację samochodową.
Zapoznanie się z urządzeniami GPS i ich odpowiednikami w aplikacjach nie zajmie Ci wiele czasu. Wykorzystując sygnały satelitarne, system śledzi Twoją pozycję i prowadzi Cię po wyznaczonej trasie, wyświetlając instrukcje wizualne na wyświetlaczu i głosowe generowane przez komputer. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać dokąd chcesz się udać, a urządzenie wyznaczy trasę, obliczy pokonaną odległość i szacowany czas przybycia oraz wyświetli trasę na mapie. Zwykle możesz wybrać najszybszą lub najkrótszą trasę (co nie zawsze oznacza to samo) lub taką, która wyklucza drogi płatne lub autostrady.

Jeśli dużo podróżujesz lub jeśli nie posiadasz smartfona dedykowany samochodowy GPS jest bardzo dobrą opcją. Szczególnie w dzisiejszych czasach – nawigacje nigdy nie były bardziej przystępne cenowo lub wyposażone w tak wiele funkcji.

Jakie funkcje powinna mieć dobra nawigacja?

Najbardziej podstawową funkcją samochodowego urządzenia GPS jest wyznaczenie najlepszej możliwej trasy do określonego miejsca docelowego. Musi być w stanie ponownie obliczyć trasę w przypadku pominięcia określonej instrukcji. Powinien także mieć również system tekstowy lub głosowy do udzielania wskazówek. Większość odbiorników GPS spełnia cztery podstawowe funkcje: lokalizacja, informacje o odległości i kierunku, planowanie trasy i śledzenie.

polecane nawigacje samochodowe

Na półkach sklepowych możemy spotkać naprawdę wiele modeli, jednak który z nich jest najlepszy? Przydatny tutaj może być ranking nawigacji samochodowych, dzięki czemu będziesz mógł wybrać dla siebie idealny model bazując na swoich preferencjach.

Jeśli często podróżujesz do nowych miejsc – w pracy lub dla przyjemności – masz problemy z czytaniem map lub po prostu nie chcesz pytać o drogę, możesz rozważyć zamontowanie w samochodzie urządzenia GPS. Dobra nawigacja może robić rzeczy, do których nie są zdolne papierowe mapy, na przykład automatycznie pokazywać dokładną lokalizację w dowolnym miejscu na świecie czy dostarczać precyzyjnych instrukcji krok po kroku, jak dojechać z punktu A do dowolnego punktu B. Profesjonalna nawigacja określi także, gdzie znajdują się najbliższe sklepy i stacje benzynowe, a także ostrzeże Cię o korkach i utrudnieniach drogowych. GPS, który nabędziesz powinien zawierać wszystkie te funkcje.

Previous

Jakie słuchawki kupić? Porady od ekspertów

Czy powerbankiem można ładować laptopa? Praktyczne informacje

Next

Leave a Comment