Jaki mikser kuchenny jest najlepszy?

| | , ,

Mikser to świetna inwestycja, jeśli kochasz pieczenie i gotowanie. Te konie robocze w ruchliwej kuchni potrafią znacznie więcej niż tylko ubijać ciasto. Korzysta się z nich od wielu lat, ale czy dzisiejsze modele przetrwały próbę czasu? Warto przyjrzeć się bliżej jakości wykonania, wydajności i akcesoriom obecnych mikserów stojących, aby dowiedzieć się jakie miksery dziś sprawdzają się najlepiej.

Mikser stojący (zwany również mikserem do żywności) to urządzenie, które wykorzystuje mechanizm obrotowy do wykonywania powtarzalnych zadań kuchennych. Dzięki wielu nasadkom i dużej pojemności doskonale radzi sobie z wyrabianiem oraz ciasta – pod tym względem pracują znacznie wydajniej niż roboty kuchenne.

mikser kuchenny

Miksery stojące mają odchylany korpus główny z wyjściem na różne przystawki, zazwyczaj trzepaczki, ubijaki i haczyki do ciasta, chociaż do większości modeli można kupić szeroką gamę akcesoriów. Najczęściej używa się ich do ubijania białek jaj, niewiarygodnie szybkiego ubijania ciasta i masła śmietankowego. Zwykle mają proste ustawienia prędkości i są łatwe w obsłudze. To średniej wielkości urządzenie, które zajmuje mniej więcej tyle miejsca, co wolnostojąca kuchenka lub blender.

Mikser stojący czy ręczny?

Mikser ręczny może spełniać podobne funkcje do stojącego, istnieją jednak między nimi pewne różnice. Model ręczny również działa z obrotowymi nasadkami, ale jest znacznie mniejszy niż miksery stojące. Można je łatwo spakować i przetransportować w dowolne miejsce – są także łatwe w czyszczeniu i przystępne cenowo. Jeśli wystarczy Ci urządzenie do podstawowych zastosowań, najlepszy mikser ręczny prawdopodobnie będzie wystarczający.

Mikser stojący jest mocniejszy, ma wyższą moc i większą pojemność. Te urządzenia są bardziej wszechstronne, a ponadto w zestawie z nimi otrzymujemy całą gamę dodatkowych akcesoriów. Jedną z głównych zalet urządzeń stojących jest to, że w przeciwieństwie do mikserów ręcznych nie musisz używać rąk podczas miksowania, dzięki czemu możesz zająć się innymi rzeczami w kuchni. Miski są pojemne, co pozwala też utrzymać czystość w kuchni.

Previous

Jak bardzo szkodliwy jest smog?

Ranking ekspresów do kawy

Next

Leave a Comment