Jaki piekarnik do zabudowy wybrać? Praktyczne porady

| | , ,

Najlepszy piekarnik do zabudowy jest niezbędny w Twoim gospodarstwie domowym, ponieważ to właśnie dzięki niemu będziesz mógł przyrządzić perfekcyjne posiłki i przekąski. Jeśli planujesz remont kuchni lub przyszła pora na Twój stary piekarnik, teraz jest dobry moment na inwestycję. Zakup odpowiedniego piekarnika nie jest łatwym zadaniem – doskonale zdajemy sobie z tego sprawę!

Jeśli jednak zainwestujesz w to, co najlepsze w dostępnym budżecie, Twój nowy piekarnik może służyć Ci przez długie lata. Dlatego właśnie ważne jest, by przeprowadzić odpowiedni research i  upewnić się, że kupisz najbardziej funkcjonalny piekarnik za najlepszą możliwą cenę . Dlatego dołożyliśmy należytej staranności i przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który powie Ci, na czym powinieneś się skupić w pierwszej kolejności. Niezależnie od tego, czy szukasz modelu z podstawowymi funkcjami, czy może raczej czegoś w wersji smart, z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Jaki rozmiar piekarnika do zabudowy będzie najlepszy?

Rozmiar piekarnika zależy przede wszystkim od tego, ile masz wolnego miejsca i jakie będą jego zastosowania. Pojedyncze piekarniki mają najczęściej zbliżoną pojemność, która standardowo wynosi 64 litry. Oczywiście istnieją modele, które mogą mieć nawet do 115 litrów. Standardowe piekarniki są wyposażone w grill, konwencjonalny piekarnik i funkcje wentylatora, podczas gdy modele premium mogą zawierać specjalne tryby gotowania i opcje samooczyszczenia. Piekarniki kompaktowe są mniejsze i mają mniej więcej taki sam rozmiar jak kuchenka mikrofalowa do zabudowy o wysokości około 45 cm. Tego rodzaju piekarniki zawsze są elektryczne, a dzięki swoim rozmiarom są dobrym rozwiązaniem do mniejszych kuchni.

jaki piekarnik do zabudowy

Kupując tego rodzaju sprzęt można wykorzystać ranking piekarników do zabudowy. Pozwoli on nam dowiedzieć się więcej na temat tego produktu i poznać różnice między modelami. Dzięki niemu staranniej dobierzemy piekarnik pod nasze preferencje.

Masz dużą rodzinę i potrzebujesz więcej miejsca w piekarniku? Podwójny piekarnik z dwoma dużymi komorami powinien w pełni zaspokoić Twoje potrzeby. Pojemności głównego piekarnika wahają się od około 50-75 litrów, podczas gdy mniejsze piece górne mają pojemność 35-60 litrów. Podobnie jak w przypadku pojedynczych piekarników można je zabudować pod blatem lub zamontować na wysokości oczu.

Duże, tradycyjne piekarniki i zwykłe kuchenki są prawdziwymi wolnostojącymi molochami. Zwykle występują w kilku standardowych szerokościach, które stosują wszyscy producenci: piekarniki 50, 55, 60 cm i kuchenki 90, 100, 110 cm. By mieć pewność, że piekarnik zmieści się do Twojej kuchni, warto wcześniej zmierzyć jej rozmiary.

Previous

Ranking żelazek – Zobacz praktyczne porady specjalistów

Czy płyta indukcyjna pobiera dużo prądu? Praktyczne informacje

Next

Leave a Comment