Jaki telewizor kupić? Sprawdź szczegółowy poradnik

| | ,

Telewizory w ciągu ostatnich lat przeszły prawdziwą rewolucję technologiczną. Jeśli więc masz zamiar wymienić swój sprzęt na coś nowszego, możesz być zaskoczony nowoczesnymi doświadczeniami związanymi z kupowaniem telewizorów. Czy powinieneś wybrać OLED czy QLED? LED czy LCD? Jakich aplikacji do przesyłania strumieniowego potrzebujesz? Telewizory nie tylko podniosły jakość obrazu na całym ekranie – wszystkie oprócz najmniejszych, najtańszych modeli mają teraz rozdzielczość co najmniej 4K.  Dostępne są także zupełnie nowe technologie, takie jak HDR, OLED i QLED, obok podstawowych pytań dotyczących rozmiaru ekranu, umiejscowienia telewizora, liczby wejść i „czy ma Netflixa?”. Aby uczynić ten wybór mniej skomplikowanym, opracowaliśmy krótki po zakupie telewizorów, który powinien znacznie ułatwić Ci zakup. Niezależnie od tego, czy masz do wydania kilkaset, czy kilka tysięcy, pomożemy Ci wybrać odpowiedni telewizor.

Ceny telewizorów znacznie spadły w ciągu ostatnich 3-5 lat – dziś za niewielkie pieniądze kupisz świetny, najwyższej klasy 42-calowy telewizor Smart TV 4K z prawie wszystkimi możliwymi funkcjami. Wydaj więcej, a możesz przywieźć do domu to samo, ale w rozmiarze 65 lub 75 cali i z każdą funkcją pod słońcem.  

Ultra HD, Full HD i 4K – co wybrać?

ranking telewizorów

Co w ogóle oznaczają tak popularne nazwy, jak Ultra HD, 4K czy Full HD? Odnoszą się one do rozdzielczości ekranu i liczby pikseli na ekranie. Im więcej pikseli, tym lepszy, ostrzejszy i bardziej realistyczny obraz. W dawnych czasach rozdzielczość telewizyjna była bardzo niska, ale to było wszystko, co mieliśmy. Potem pojawiły się HDTV, a telewizory przeszły z 307200 pikseli do 1 miliona pikseli (720P), a następnie do ponad 2 milionów pikseli (1080P) – i nagle telewizor był doskonały. Kilka lat później pojawiło się 4K i przeszliśmy z ponad 2 milionów pikseli do 8 milionów pikseli i wszyscy dowiedzieliśmy się, jak naprawdę wygląda najwyższa jakość.

4K jest dosłownie cztery razy lepsze niż stare standardy HD, a cztery razy lepsze to nie jest subtelna poprawa – to bardzo wiele, zwłaszcza jeśli jest to dobry telewizor 4K. I chociaż nie ma jeszcze dostępnych wielu treści 4K, wszelkiego rodzaju dostawcy przygotowują się do wydania prawie wszystkiego w tej rozdzielczości, a Twój nowy telewizor będzie przygotowany na tę ekscytującą przyszłość. Czy więc warto kupić telewizor 4K? Jak najbardziej!

Previous

Czy warto pić kawę?

Ranking żelazek – Zobacz praktyczne porady specjalistów

Next

Leave a Comment