Lepiej wybrać tablet czy telefon?

| |

Z pewnością wielu z Was posiada już smartfon lub tablet – a być może nawet oba. Jednak ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z nowoczesną technologią, mogą się zastanawiać czy potrzebują obu, czy może tylko jednego. Na szczęście jesteśmy tu, by pomóc Ci podjąć tę decyzję, niezależnie od tego czy chodzi o wybranie pierwszego urządzenia mobilnego, czy może nadszedł czas na zmiany i nie masz pewności, w którym kierunku podążyć. Oczywiście możesz ułatwić i uprzyjemnić swoje życie kupując obydwa urządzenia, ale nie są one tanie i wielu z nas realnie potrzebuje tylko jednego lub drugiego. Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze między telefonem a tabletem.

Istnieją jednak kluczowe pytania, które powinieneś sobie zadać – dla kogo jest przeznaczony, do czego będzie służył, ile chcesz wydać i jaki rozmiar ekranu najbardziej Ci odpowiada? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o najważniejszych podobieństwach i różnicach między smartfonami i tabletami. Na ich podstawie będziesz mógł wybrać urządzenie, które będzie dla Ciebie najwygodniejsze i najbardziej odpowiednie.

telefon czy tablet

Telefon i tablet – podobieństwa i różnice

Największą różnicą w telefonach i tabletach jest oczywiście rozmiar ekranu. To staje się jednak coraz bardziej rozmyte, gdyż na rynek 7-calowych tabletów zaczynają wkraczać wielkie smartfony. Jeśli plany dotyczące nowego urządzenia koncentrują się na oglądaniu wielu filmów, czytaniu książek i czasopism lub przeglądaniu Internetu, zalecamy zakup tabletu. Chociaż możesz wykonywać wszystkie te czynności na smartfonie, mniejszy ekran z wizualnego punktu widzenia nie jest tak wygodny. Telefony z kolei – dzięki ich przenośnemu charakterowi – są znacznie lepsze do odtwarzania muzyki. Polecamy smartfon tym użytkownikom, którzy spędzają dużo więcej czasu w podróży, a także tym, którzy cenią przenośność tak samo, jak funkcjonalność. Tablety stają się coraz bardziej przenośne, ale nic nigdy nie zastąpi wygody, jaką daje możliwość włożenia Twojego urządzenia do kieszeni.

Telefony są lepszymi urządzeniami do przesyłania wiadomości, więc jeśli zamierzasz wysyłać dużo SMS-ów, ciągle sprawdzać pocztę lub spędzać godziny na komunikatorach internetowych, powinieneś zdecydować się na smartfon. Tablety są w stanie zarządzać wiadomościami e-mail, a także uruchamiać niektóre komunikatory internetowe, ale na tej płaszczyźnie wygrywają telefony. Które z tych urządzeń wybierzesz? To już zależy od Twoich potrzeb!

Previous

Najlepsze klawiatury mechaniczne

Czy warto kupić zmywarkę?

Next

Leave a Comment