Ranking ekspresów do kawy

| | , ,

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem cappuccino, espresso, machiatto, mokki czy po prostu klasycznej kawy filtrowanej, tylko ekspresy do kawy przygotują Ci najlepszą kawę, której potrzebujesz każdego poranka. Rzecz w tym, że wybór odpowiedniego ekspresu zależy nie tylko od ulubionego rodzaju kawy, ale także od tego, ile czasu, wysiłku i pieniędzy chcesz zainwestować w proces parzenia. Jeśli nie jesteś do końca pewien, czego szukasz, czytaj dalej. Szybko pokażemy Ci podstawowe typy ekspresów do kawy, a także określimy ich mocne i słabe strony. Na rynku możemy znaleźć wiele doskonałych ekspresów do kawy w szerokim zakresie cen, w tym najlepsze ekspresy ręczne, kolbowe, przelewowe oraz takie, które napełnia się specjalnymi kapsułkami.

Jeśli chcesz mieć swobodę parzenia dowolnego rodzaju kawy – od espresso przez latte po cappuccino – najlepszym wyborem będzie ręczny ekspres do kawy podobny do tego, który znajdziesz w kawiarniach. Musisz wówczas nauczyć się ręcznego mielenia i ubijania kawy, a także spieniania mleka do perfekcji. Podobnie sprawa ma się z czyszczeniem ekspresu i powtarzaniem tego procesu przy każdej filiżance, ale całkowita kontrola pozwala uzyskać absolutnie to, co najlepsze z każdego rodzaju kawy.

Inne rodzaje ekspresów

Jeśli ręczne przygotowywanie espresso jest dla Ciebie zbyt pracochłonne, ekspres typu „od ziaren do filiżanki” to świetny wybór. Wystarczy, że wlejesz wodę i wsypiesz ziarna kawy do ekspresu, a po naciśnięciu przycisku możesz szybko zrobić sobie filiżankę gorącego napoju – i to bez czyszczenia ekspresu pomiędzy każdym kolejnym parzeniem. W droższych urządzeniach dodatkowe znajdziemy zintegrowane spieniacze do mleka, które mogą zrobić cappuccino, latte lub białą kawę.

ekspres do kawy

Tego typu ekspresy często jednak kosztują przynajmniej kilkaset złotych. Tańszą i równie dobrą alternatywą są ekspresy na kapsułki. Każda kapsułka zawiera optymalną ilość kawy, wystarczy więc że kupisz te o mocy i smaku, który lubisz najbardziej. Jeśli chodzi Ci o bezproblemową kawę bez bałaganu, która zawsze smakuje dobrze, tego rodzaju ekspresy to bardzo dobry wybór. Niektóre z nich mają wbudowaną funkcję spieniania mleka, dzięki czemu można przygotować latte lub cappuccino za pomocą jednego przycisku.

Previous

Jaki mikser kuchenny jest najlepszy?

Jaki monitor wybrać?

Next

Leave a Comment