Ranking odkurzaczy

| | ,

Znalezienie najlepszego odkurzacza może usprawnić rutynową czynność, jaką jest sprzątanie  czyszczenia i zapewnić dokładne czyszczenie podłóg, mebli, schodów i nie tylko. Odpowiedni odkurzacz powinien zawierać wszystkie funkcje, których będziesz używać najczęściej oraz dodatki, które mają realny wpływ na Twoje życie. Może być to na przykład narzędzie do tapicerki, końcówka do usuwania sierści zwierząt lub automatyczna szczotka podłogowa do dywanów z długim włosiem.

Przed zakupem warto sprawdzić ranking odkurzaczy, który jest dostępny na tym portalu. Redaktorzy porównali i stworzyli listę topowych modeli.

Z pewnością chcesz kupić najlepszy odkurzacz, który jest niezawodny, łatwy w utrzymaniu i będzie mógł posłużyć Ci przez wiele lat. Zbadaliśmy i przetestowaliśmy wiele najpopularniejszych odkurzaczy na rynku, aby pomóc Ci wybrać ten, który pozwoli Ci zapomnieć o brudzie w każdym zakątku domu.

ranking odkurzacz

Podczas gdy odkurzacze workowe były podstawą przez dziesięciolecia, wiele nowych modeli nie zawiera już worków. Oznacza to, że nie musisz regularnie kupować i wymieniać worka w odkurzaczu. Zamiast tego w odkurzaczu bezworkowym wystarczy opróżnić pojemnik na kurz i od czasu do czasu go wyczyścić. Należy jednak pamiętać, że będziesz musiał opróżniać zakurzony pojemnik samodzielnie, a to może być ryzykowne w przypadku alergików. Jeśli zaliczasz się do tego grona, lepiej zdecyduj się na odkurzacz workowy.

Czy waga odkurzacza ma znaczenie?

Jeśli kiedykolwiek przenosiłeś odkurzacz do dłuższej sesji sprzątania lub taszczyłeś go w górę i w dół po schodach, wiesz, że jego waga może mieć bardzo duże znaczenie ma znaczenie. Pchanie i ciągnięcie ciężkiego odkurzacza na dłuższą metę może być uciążliwe. Na szczęście wiele odkurzaczy zaprojektowano tak, aby ważyły ​​mniej i były bardziej kompaktowe niż nieporęczne urządzenia, które po raz pierwszy pojawiły się w domowych szafach dziesiątki lat temu.

Odkurzacze pionowe zwykle ważą najwięcej – ale często mają szerokie końcówki, mocniejsze silniki i większe worki na kurz, więc jest to zrozumiałe. Wiele pionowych odkurzaczy waży od 5 do 8 kilogramów, a niektóre modele ważą mniej lub więcej. Odkurzacze tradycyjne pod względem wagi znacznie różnią się od swoich pionowych kuzynów. Niektóre lekkie modele ledwo mogą ważyć około 8 kg, podczas gdy inne, które oferują wydajność i funkcje konkurujące z pionowymi odkurzaczami, mogą ważyć nawet do 9-10 kg. Odkurzacze bezprzewodowe i ręczne są na ogół najlżejszymi dostępnymi modelami. Przeznaczone do lżejszego sprzątania, odkurzacze te muszą być lekkie i łatwe w transporcie, by poradzić sobie z lekkim odkurzaniem. Zwykle ważą poniżej 5 kg.

Jak bardzo szkodliwy jest smog?

Next

Leave a Comment